Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kulki gejszy

 

Czy kulki gejszy to zabawka dla mnie?

 

 

Kulki gejszy, służące do treningu bardzo ważnych u kobiety mięśni dna miednicy, ciągle są w Polsce mało popularnym gadżetem. Korzystając z silnego trendu dbania o swoje ciało, zadbajmy także o jego najgłębsze rejony i ćwiczmy mięśnie Kegla!

 

Co to jest?

 

Kulki gejszy, zwane też kulkami waginalnymi lub Ben-Wa balls to kulki (zazwyczaj dwie) zamocowane na sznurku, których regularne noszenie w pochwie wzmacnia mięśnie dna miednicy – poprawia ich elastyczność i ukrwienie. Traktowane są przez niektórych jak gadżet erotyczny, gdyż ich regularne stosowania znacznie poprawia jakość życia seksualnego, jednak ze względu na ich szeroki wpływ na zdrowie i samopoczucie kobiet (a także ich wybranków) bardziej adekwatna byłaby kategoria "przyrząd treningowy" lub wręcz "sprzęt rehabilitacyjny".

 

 

A po co mi to?

 

Mięśnie dna miednicy, jeśli utrzymane są w dobrej kondycji, pomagają osiągnąć satysfakcję ze współżycia kobietom, które miały do tej pory z tym problemy z różnych powodów (ogólnie słabe mięśnie, rozluźnienie mięśni po porodzie lub w okresie pomenopauzalnym). Trening mięśni Kegla pomaga także skutecznie uporać się z problemem nietrzymania moczu. Używanie kulek gejszy zalecane jest także przez położne w ramach lepszego przygotowania się do porodu – przy wyćwiczonych mięśniach dna miednicy poród przebiega sprawniej, a kobieta rodzi krócej i mniej cierpi! Jeśli ciągle nie znajdujesz powodu do ćwiczeń, pomyśl o partnerach kobiet, które trenują – każdy po pewnym czasie zaczyna odczuwać satysfakcjonującą różnicę. Z powodu poprawy jakości życia seksualnego zarówno kobiet stosujących kulki gejszy, jak i mężczyzn współżyjących z tymi kobietami, używanie kulek zalecane jest także przez seksuologów.

 

Pff! I co z tego?

 

Jeśli jesteś młodą dziewczyną, która nie rodziła i nie miała zbyt wielu partnerów możesz sobie pomyśleć, że ten temat Cię nie dotyczy – nic bardziej mylnego. Każdy niećwiczony mięsień z czasem traci swoją siłę, elastyczność i ukrwienie, zarówno ten widoczny zaraz pod skórą, jak i ten ukryty głęboko w ciele. Zatem kulki gejszy zalecane są do stosowania także przez młode dziewczyny.

 

Na czym polega trening?

 

Trening, mimo, że niektórym może kojarzyć się wysiłkowo, jest mało odczuwalny, a z pewnością nie należy do męczących. Polega on na zaaplikowaniu kulek gejszy i noszeniu ich w pochwie podczas codziennych czynności. Aby wzmocnić efekt, można poruszać biodrami do przodu i do tyłu oraz na prawo i na lewo. Na początku wystarczy nosić kulki przez ok 15 minut, jednak jak poczujesz się trochę pewniej ze swoimi kulkami, możesz wydłużyć czas treningu nawet do kilku godzin i wyjść w tym czasie z domu – na imprezę, na spacer, na randkę, na fitness, do czytelni – gdzie tylko będziesz miała ochotę. Moment, w którym poczujesz się pewnie ze swoimi kulkami gejszy będzie też doskonałym momentem na zmianę rozmiaru na mniejszy, a ciężaru na większy.

Nie należy oczekiwać od kulek gejszy, że samo ich noszenie doprowadzi nas do ekstazy, gdyż nie jest to głównym celem ich stosowania. Kobiety, które są wyjątkowo wrażliwe na stymulację może spotkać miła niespodzianka, jednak nie jest to regułą.

 

Prawidłowe stosowanie kulek gejszy przynosi same korzyści, należy jednak pamiętać o kilku zasadach:

1. przed aplikacją kulek należy zadbać o ty, by kulki gejszy były sterylne, sprawdzając uprzednio w instrukcji jakie metody przygotowania do użycia przewiduje producent (czy jest to wyparzenie we wrzątku, czy dokładne wymycie mydłem antybakteryjnym)

2. warto użyć lubrykantu, aby w bardziej komfortowy sposób móc je włożyć (jeśli wybierzesz kulki z silikonu medycznego, pamiętaj, by użyć lubrykantu na bazie wody, gdyż inny może nieodwracalnie uszkodzić materiał).

3. należy dobrać odpowiednie kulki pod względem rozmiaru i ciężaru.

4. na początku zaleca się trening w domu, by dobrze "zbadać" reakcję własnych mięśni na kulki gejszy. Po osiągnięciu pewnej swobody w trenowaniu, można z nimi wychodzić na spacery, a nawet tańczyć, uprawiać sport i inne aktywności.

 

Jak wybrać?

 

Oferta producentów kulek gejszy może przyprawić o zawrót głowy, postaram się więc przedstawić kilka ciekawych i dobrych rozwiązań.

 

Najprościej wybrać materiał, z którego mają być wykonane kulki gejszy - w związku z tym, że kulki gejszy mają dość długi kontakt z intymnymi częściami ciała, zaleca się wybór kulek z silikonu medycznego, który jest najbardziej bezpieczny i łatwy do utrzymania w czystości. Bardzo ważne jest, by sznurek także był wykonany z bezpiecznego materiału, a nie był np. zwykłym sznurkiem, gdyż w przeciwnym razie stanie się on z czasem siedliskiem bakterii. Sznurek wykonany z silikonu medycznego daje gwarancję łatwej "wymywalności" i utrzymania właściwej higieny.

 

Co do innych właściwości - dla słabych mięśni najlepsze kulki gejszy to takie, które są duże i lekkie, gdyż nie wymagają dużego wysiłku, by utrzymać je w środku. Im silniejsze mięśnie, tym mniejsze i cięższe kulki gejszy można aplikować. Problem w tym, że często nie wiemy, jak ocenić kondycję naszych mięśni. Dla początkujących zatem poleca się zestawy progresywne, czyli takie, w których można zmieniać ciężar zestawu lub jego wielkość. Od kilku już lat jednym z najpopularniejszych modeli jest Ami, firmy Je Joue - zestaw zawiera trzy kulki o wadze i maksymalnej średnicy kulki odpowiednio 47g/36mm, 78g/32mm i 106g/28mm, kulki różnią się też między sobą długością. Materiał, z których zostały wykonane kilki wraz ze sznureczkami to bezpieczny silikon medyczny, zatem zestaw jest naprawdę godzien polecenia.

https://www.tease.pl/pl/p/Je-Joue-Ami%2C-czarne/1046

 

 

Zestaw czterech kulek o jednakowym rozmiarze, ale zróżnicowanych wagowo zawiera Geisha Balls firmy Fun ToysDzięki różnej wadze kulek można skonfigurować pięć zestawów treningowych między 50 a 100 gram. Kulki wykonane są z plastiku i silikonu medycznego.

 

https://www.tease.pl/pl/p/Kulki-gejszy-Fun-Toys-Geisha-Balls/537

 

Piękny design, przypominający o tym, że trening mięśni Kegla wynikać powinien wprost z miłości (do siebie lub do partnera) znajdziemy w zestawie Lovelife, Flex Kegels. Miękki i delikatny silikon medyczny współgra z "miłosnym" kształtem kulek, które w najbardziej zaawansowanym zestawie osiągają ciężar aż 114 gram.

https://www.tease.pl/pl/p/Lovelife-Kulki-do-treningu-miesni-Kegla-Flex-Kegels-3-szt./197

 

Estetyka jest także mocną stroną kulek holenderskiej firmy Rianne S. Oprócz pięknego futerału, wyglądającego jak elegancka damska kosmetyczka, w zestawie znajdziemy cztery kulki, każda o innym ciężarze, dzięki którym można zacząć trening już przy obciążeniu 40 gram (!), a skończyć na 90.

https://www.tease.pl/pl/p/Rianne-S-Pussy-Playballs-coral-rose/1138

 

Ciekawym rozwiązaniem są także kulki Pelvix Concept, w którym jest jedna obudowa, do której można włożyć trzy różne kulki lub nie włożyć żadnej, co daje cztery konfiguracje treningowe. Specyficzny i niepowtarzalny kształt tej kulki znacznie ułatwia zarówno wkładanie, jak i wyjmowanie zabawki. Forma tych kulek została bardzo dobrze dopracowana.

https://www.tease.pl/pl/p/Pelvix-Concept-Kulki-do-treningu-miesni-Kegla-Pelvic-Floor-Rehabilitation/245

 

Wszystkie zestawy mają estetyczne opakowania, dzięki czemu świetnie nadają się na prezent.

 

Dla kobiet poniżej 30 roku życia, które nie rodziły, firma Lelo opracowała specjalny model kultowych już kulek Luna – Luna Beads Mini -  Mają one mniejszą średnicę, niż standardowe kulki i dają możliwość skonfigurowanie trzech różnych obciążeń, od 56 do 74 gram.

 

https://www.tease.pl/pl/p/LELO-Luna-Beads-Mini/723

 

Jeśli wiesz, że masz słabe mięśnie i nie chcesz zaczynać od zestawu kulek, doskonałym wyborem będą kulki JoyDivision, Joyballs Secret, wykonane z silikonu medycznego i dostępne w bardzo wielu pięknych kolorach, a także w wersji podwójnej i pojedynczej. Dodatkowo kulki Joyballs zostały okrzyknięte najdyskretniejszymi kulkami na świecie, gdyż treningowi nie towarzyszy żaden odgłos, a z wnętrza nie wystaje żaden sznurek (mimo to wyjmowanie ich jest bardzo proste, dzięki specjalnemu, dyskretnemu uchwytowi).

https://www.tease.pl/pl/p/Joyballs-Secret-czern/817

 

Dla zaawansowanych użytkowniczek poleca się kulki małe i ciężkie, np. Je Joue Ami Plus, których waga to 136 gram, a średnica zaledwie 27 mm!

https://www.tease.pl/pl/p/Je-Joue-Ami-Plus-Kegel-Balls-Fuchsia/557

 

Doskonałym wyborem są także nieszablonowe kulki Sky by Ave Stratos, które odróżniają się nie tylko kształtem – można je wsunąć na głębokość 10 cm.

https://www.tease.pl/pl/p/Kulki-Kegla-Sky-by-Ave-Stratos-Kegel-Balls-Blue-Niebieskie/1208

 

Jeśli jesteś fanką technologii lub potrzebujesz dodatkowej motywacji do codziennych ćwiczeń, ciekawym rozwiązanie dla Ciebie będą kulki gejszy z instruktorem. Dzięki specjalnym sensorom i technologii bezprzewodowej kulki takie dają bardzo precyzyjne informacje o treningu w formie kilku (5 lub 6) kursów, zasługując tym samym na miano osobistego trenera mięśni Kegla :) Wszystkie wykonane są z medycznego silikonu, więc są bezpieczne dla ciała.

Trenerem mogą być Gballs 2 firmy Fun Toys

https://www.tease.pl/pl/p/Kulki-gejszy-Fun-Toys-Gballs-2-Blue-Lagoon/535

 

lub Magic Motion Smart Kegel Ball Twins

 

https://www.tease.pl/pl/p/Kulki-Kegla-Magic-Motion-Smart-Kegel-Ball-Twins-Purple/455

 

oraz Luna Smart Bead od Lelo

https://www.tease.pl/pl/p/LELO-Luna-Smart-Bead%2C-ciemny-roz/914

 

Dla miłośniczek technologicznie zaawansowanych gadżetów firma Lelo wprowadziła model Hula Beads, który zawiera dwie kulki – mniejszą rotującą oraz większą, wibrującą. Hula Beads jest bez wątpienia godnym polecenia zakupem, jednak nie są to typowe kulki gejszy, a bardziej wibrator trenujący mięśnie, nie tylko Kegla:

https://www.tease.pl/pl/p/LELO-Hula-Beads%2C-black/798

 

Podobnie działa model Miu Miu od Nalone:

https://www.tease.pl/pl/p/Nalone-Trenazer-miesni-Kegla-Miu-Miu-Kegel-Exerciser/511

 

Jakiegokolwiek modelu nie wybierzecie dla siebie lub dla swoich ukochanych partnerek, życzę owocnych treningów oraz satysfakcjonujących efektów ćwiczeń!

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości pozostaję do dyspozycji pod adresem shop@tease.pl.

 

Będę wdzięczna za wszelkie komentarze pod zakupionymi kulkami, gdyż są one bardzo pomocne przy modyfikowaniu oferty sklepu!

 

Pozdrawiam, życząc sprawnych mięśni dna miednicy!

Ula 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Safe Buy
Sklep internetowy Shoper.pl